2 rozhovory se StoneRose

4. září 2011 v 13:45 | barbobra |  ♥Sbí♥
Představ se prosím našim čtenářkám.

Jmenuji se Jana,ale jako svůj pseudonym jsem zvolila jméno StoneRose - kamenná růže. Myslím, že mě to celkem dobře vystihuje, jelikož mám takovou polovičatou povahu. Pocházím z malé vesničky na Karlovarsku a je mi 19 let. Když u mě uslyšíte větu, že hudba a zpěv je celý můj život, tak v mém případě to opravdu není jen otřepaná fráze.

Jak jsi vlastně začala blogařit?

S blogařením jsem začala především kvůli muzice. Mám k ní velký vztah už od dětství, kdy jsem jako malá zpívala a hrála na klavír. Jakmile jsem se dozvěděla o blogu, zatoužila jsem vytvořit si svůj vlastní hudební svět, kam budu ukládat všechny své výtvory a myšlenky - původně to nebylo myšleno jako blog pro širokou veřejnost, protože jsem si upřímně opravdu nemyslela, že by mohl amatérský v té době ani ne tak moc zpěv někoho zaujmout. Ale stalo se, takže blog teď vedu hlavně pro stálé posluchače a návštěvníky.

Jaká blogerka je tvůj vzor?

Popravdě v žádné blogerce nemám svůj vzor, ale opravdu velice obdivuju, když je blog na pohled krásný, přehledný a majitelka je schopná ho denně aktualizovat, psát své názory a zajmout návštěvníky, takže to bych tak všeobecně považovala za svůj vzor ,,ideálního blogu".

Tvoříš i vlastní videoklipy, kde sama zpíváš. Chceš se tomu věnovat i v budoucnosti?

Rozhodně. Vše, co je nějak spojeno s uměním, mě neskutečně láká a tak i herectví mě moc zajímá. Pravda - to, že sama sebe natočím nebo mě natočí kamarádka či mamka, žadné moc velké umění ani herectví není, ale k muzice to patří, mě to baví a proto to taky dělám a dělat i budu.

Když už jsme u zpívání, jaká je tvoje nejoblíbenější písnička?

Klasická otázka, na kterou bych měla znát odpověd - bohužel já ji neznám. Opravdu nevím, která písnička se mi líbí úplně nejvíc ze všech, mám jich tolik, kterým bych dala celé srdce, že z nich jen jednu vybrat nemůžu. Možná, že časem už odpověd na tuhle otázku znát budu, ale teď bych vážně nemohla jednu vybrat s pocitem, že jsem ukřivdila těm ostatním.

Čeho si na sobě nejvíc vážíš?

Nad tím jsem nikdy nepřemýšlela, ale řekla bych, že své vervy a vytrvalosti ohledně hudby - když už se do něčeho ,,zakousnu" tak si s tím nedám pokoj dokud to nedodělám a nezdá se mi to dostatečně dobré. Té vytrvalosti si cením především, když zrovna skládám nějakou písničku.

Co pro tebe vlastně znamená blog?

Blog pro mě znamená opravdu hodně. Dal mi možnost, podělit se s ostatními o můj zájem o muziku, o názor, pomáhá mi uniknout z každodenní reality a vklouznout do světa, který je jen můj a kde jsem zpěvačka i když jen amatérská. Žiju s ním něco jako můj druhý život.

Rychlo zpovědník:

Hory x moře - Ani na jednom místě jsem nebyla, ale volím moře

Blog x realita - Bude to divné, ale blog je to prostě můj snový svět, na který nedám dopustit.

Škola x práce - Dělám práci která mě baví, takže práce.

Kamarádi x rodina - Obojí má u mě své specifické místo, ale řekla bych,že spíše rodina.

Steak x salát - Steak jsem mlsounka

Prozradíš nám na sebe něco?

Jsem majetnická a tvrdohlavá - to jsou samozřejmě ty horší vlastnosti, kterých se pokouším zbavit, když je mi něco nepříjemné na pohled nebo mi někdo o něčem nechutném vypráví, je mi pak špatně i doopravdy. Taky lidi většinou nechápou, že nejím třešně, připadám si vždycky jako jediná na světě, co je nejí.

Co bys chtěla vzkázat našim, i svým, čtenářkám?

Nehleďte jen na realitu, občas se zastavte a představte si svět, ve kterém by jste chtěli být a něco by jste znamenali. Dneska všichni pořád někam spěchají - i já, a není na škodu občas vyhodit předpisy s realitou z okna a zasnít se... Vše se dnes měří na vědomosti a na peníze a lidi zapomínají, že každý z nich je něčím jedinečný a výjmečný. Je dobré si to uvědomit...


Děkuji za rozhovor, Mandy

Já také moc děkuji za rozhovor,opravdu si toho vážím!

2 rozhovor

Mezi českými blogery a blogerkami se dají nalézt i zpěváci či zpěvačky, jednou z nich je i Jana alias StoneRose.
Janča mne oslovila svým zpěvem hned na poprvé - má krásnou a zajímavou barvu hlasu.
Tuto slečnu můžete nalézt na blogu jane-officialwebsite.blog.cz.
Fotografie jsou zde zveřejněné se svolením StoneRose, jejíž jsou majetkem.
Dragell: Mohla by jsi se nám představit?
StoneRose: Ahoj, jmenuji se Jana, ale jako svůj umělecký pseudonym jsem zvolila jméno StoneRose - kamenná růže. Je to to nejvýstižnější jméno, jaké můžu mít, vzhledem k mé polovičaté povaze. :) Je mi 19 let a jsem z malé vesničky na Karlovarsku. Pracuji jako kadeřnice. :)

Dragell: Kdy jsi věděla, že zpěv je to právé pro tebe a kdy jsi se s ním poprvé setkala?
StoneRose: No přesný den ani okamžik si nepamatuji, ale už jako malá jsem pořád zpívala a vůbec mi nevadilo, že ani neznám slova, prostě se mi to líbilo, tak jsem to dělala. Kdy jsem s tím přesně začala, by vám možná řekli mí rodiče, ale já osobně mám zafixováno to slovo "odjakživa". Naše rodina je tak celkově zaměřená více na muziku - ne, že by vyloženě někde hráli, ale máme to jako koníčka, táta dřív hrál v kapele, kterou měl s kamarády na kytaru, mamka umí na flétnu... Takže jsme všichni doma celkově muzikální.

Dragell: Jaký žánr ti je pro zpěv nejblíže?
StoneRose: K mému rozsahu a barvě hlasu by neseděly přímo rockové písničky - což je škoda jelikož rock mám moc ráda, ale řekla bych že ideální styl je pop-rock. V této oblasti většinu písní uzpívám. Co se týče mě osobně u oblíbenosti stylů, tak vyloženě nesnáším rap a hip hop - tyhle pavýtvory dnešní moderní doby nepovažuju za hudbu - ba spíše za urážku hudby, ale zase nejsem tak sobecká, abych to někomu brala, když se to bude někomu líbit, tak prosím, nebudu to před ním shazovat, vždyt každý máme to své ucho vyladěné jinak :))


Dragell: Vidíš ve zpěvu svoji budoucnost?
StoneRose: No, řekněme to takhle - kdybych dostala nabídku věnovat se tomu naplno a živit se tím, šla bych do toho přímo po hlavě! A ne pro slávu, ale pro tu možnost podělit se s lidmi o své pocity a třeba jim i svými písničkami pomoct s problémy... Můj cíl nikdy nebyl být slavná a mít hory fanoušků, spíše to byla potřeba zpívat pro lidi, kteří chtějí naslouchat, budou vnímat co všechno do zpěvu a hlasu dávám a co jim tím chci sdělit. Jsem umělkyně, ne stroj na peníze :)

Dragell: Co tvé úspěchy v této oblasti, máš nějaké?
StoneRose: Jsem amatér. Můj největší úspěch byl zpěv na oslavě narozenin tátovy kamarádky, která pozvala další lidi, které jsem ani neznala a dokázala jsem je zaujmout a pocit z těch pochval, které se na mě snesly, byl neuvěřitelný. Spíše takové podobné menší věci považuji za své malé osobní úspěchy. Na žádné velké akci jsem zatím nikde nezpívala.

Dragell: Někteří zpěváci ovládají i hudební nástroje, je tomu tak i u tebe?
StoneRose: Jako malá jsem chodila na klavír (úžasný nástroj ) a děkuju všem svatým za to, protože teď alespon s těmi základními vědomostmi o hře můžu skládat písničky na svých klávesách - jsou tam různé nástroje,takže si bez problémů dám sama dohromady vlastní písničku. Myslím, že v tomto případě to ocením nejvíc. Klavír byl první a jediný nástroj, na který jsem chtěl umět hrát.

Dragell: Určitě klasická otázka, máš nějakou oblíbenou zpěvačku, zpěváka či skupinu?
StoneRose: Opravdu klasická otázka, na kterou nevím, jak mám odpovědět. Mám hodně oblíbených kapel, zpěváků a zpěvaček a kdybych vybrala jen jednu, ukřivdím ostatním. Stejné je to v případě, kdyby jsi se zeptala na nejoblíbenější písničku - nemůžu vybrat jen jednu, miluju jich tolik a tolika bych dala srdce i duši, že prostě nemůžu vybrat jen jednu. Možná časem už budu vědět jak na tuhle otázku odpovědět. Zatím to ale nevím...

Dragell: To by bylo z mé strany vše, velmi děkuji za rozhovor :)
StoneRose: Já také moc děkuji za rozhovor a čtenářům\čtenářkám bych ráda vzkázala, aby se nebály snít a podělit se s lidmi o své myšlenky, nápady a koníčky... Dnešní svět je rychlý jako raketa a lidé často zapomínají, že by svůj život měli taky trošku žít. :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Líbí se vám moje colorky?

Ano 45.5% (10)
Ne 22.7% (5)
Trochu 31.8% (7)

Komentáře

1 StoneRose StoneRose | Web | 4. září 2011 v 13:49 | Reagovat

Jéé super děkuji!!!!

2 BarBobra BarBobra | 4. září 2011 v 13:52 | Reagovat

[1]:Nemáš vůbec zaco :-*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama